Ilmoittautuminen koulutukseen

Ilmoittautuminen koulutukseen

Oppilaitokset

Karkun evankelinen opisto

Karkun evankelisen opiston lyhytkurssit

HUOM! ILMOITA JOKAINEN OSALLISTUJA ERIKSEEN OMALLA LOMAKKEELLA.

Lyhytkurssit

ValitseKurssin nimiAlkaaPäättyyKurssin vetäjä(t)Viimeinen ilmoittautumispäiväLisätietoja
ValitseAvioliittoleiri 26.-30.6.201726.06.201730.06.201721.06.2017
ValitseHame- ja housuväen seminaari 7.-8.10.201707.10.201708.10.201730.09.2017
ValitseHarrastusleiri koululaisille 19.-22.6.201719.06.201722.06.201712.06.2017
ValitseHeinäviikonloppu senioreille 14.-16.7.201714.07.201716.07.201707.07.2017
ValitseIsovanhempien ja lastenlasten viikonvaihde 14.-17.7.201714.07.201717.07.201707.07.2017
ValitseJuoksukurssi 29.9.-1.10.201729.09.201701.10.201722.09.2017
ValitseKANNATUSRENGAS31.12.2020
ValitseKirkkokuorokurssi 4.-9.7.201704.07.201709.07.201730.06.2017
ValitseLahjakortti31.12.2019
ValitseLeskenlehdet - Virkistysviikonloppu leskille 13.-15.10.201713.10.201715.10.201706.10.2017
ValitseMaata Näkyvissä -kesäleiri 11.-14.7.201711.07.201714.07.201704.07.2017
ValitseMiesseminaari 8.-10.9.201708.09.201710.09.201701.09.2017
ValitseMiniraamattukurssi 1.-4.8.201701.08.201704.08.201725.07.2017
ValitseOlavi Rimpiläisen 80-vuotisseminaari 12.8.201712.08.201712.08.201707.08.2017
ValitseOrientoitumiskurssin isäntäperheiden lounas 12.8.201708.08.2017
ValitsePoikien viikonloppu 27.-29.10.201727.10.201729.10.201720.10.2017
ValitseRaamattu- ja lähetysteologiset päivät 13.-15.8.201713.08.201715.08.201706.08.2017
ValitseRippikoulu 2017 ISOSET (Erkki Koskenniemi)05.06.201718.06.201705.06.2017
ValitseRippikoulu 2017 ISOSET (Johan Helkkula/Lauri Halme)04.06.201717.06.201704.06.2017
ValitseRippikoulu 2017 ISOSET (Lasse Räty/Juha Heinonen)04.06.201717.06.201704.06.2017
ValitseRippikoulu 2017 ISOSET (Markus Malmivaara)24.07.201706.08.201724.07.2017
ValitseRYE monipiirin kokous 11.-12.8.201711.08.201712.08.201704.08.2017
ValitseSastamalan seudun raamattupiiriviikonloppu 13.-15.10.201713.10.201715.10.201706.10.2017
ValitseSleyn lähetystyöntekijöiden lähettipäivät 12.-13.8.201712.08.201713.08.201705.08.2017
ValitseSleyn työntekijäpäivät 15.-16.8.201715.08.201716.08.201708.08.2017
ValitseSoli Deo Gloria -musiikkileiri 30.7.-5.8.201730.07.201705.08.201723.07.2017
ValitseSyviin vesiin -jatkomelontakurssi 23.-24.7.201723.07.201724.07.201716.07.2017
ValitseSyviin vesiin -melontakurssi 21.-23.7.201721.07.201723.07.201714.07.2017
ValitseTaideleiri 10.-16.7.201710.07.201716.07.201703.07.2017
ValitseValossa -juhannustapahtuma 23.-24.6.201723.06.201724.06.201728.06.2017
ValitseVanhempien riparitutustumispäivän lounas 7.5.201707.05.201707.06.2017
ValitseVapaaehtoistyön koulutus 27.-29.10.201727.10.201729.10.201720.10.2017
ValitseYhtä perhettä -leiri 18.-21.7.201718.07.201721.07.201711.07.2017